«Народна творчість є тим животворним
захистом, що зберігає прадавню
мудрість і передає її з одного часу в інший»
Якоб і Вільгельм Грімм
Відділ народної музики (фольклорний відділ) відкрито у 2017-2018 навчальному році в Київській дитячій школі мистецтв №3. Відкриття відділу – це шлях відродження фольклору різних регіонів України, розвитку кращих традицій у фольклорному вихованні дітей.
Предмет «Підготовка фольклорних обрядів» є провідним у відділі і включає в себе дитячі ігри, забавлянки, календарні і церковні обряди, пісні, імпровізації різного ґатунку, виховання навичок співу і постановки дихання, вивчення кращих зразків української народної музики, побудованих на фольклорній основі, ознайомлення з народними інструментами, створення фольклорної атрибутики.
Програма відділу передбачає навчання ансамблевому та сольному співу, танцю, гри на музичних інструментах, зокрема : сопілка, бубон, баян, дзвіночки тощо.
Діти молодшої групи навчаються елементам театралізації та імпровізації в іграх та піснях календарних циклів.
Діти старшої групи вивчають історичні легенди, кобзарські думи, історичні пісні, стилістику їх виконання: гуртові, сольні, чоловічі, жіночі, з супроводом та без супроводу; ансамблеву імпровізацію, супровід пісень та традиційну танцювальну музику з регіональними особливостями; свята аграрного календаря, весняного рівнодення, обряди зустрічі зими з весною та християнські весняні обряди.
Важливою діяльністю відділу народної музики є участь у концертах, фольклорних фестивалях, конкурсах театрального та автентичного виконання, організація фольклорно-етнографічних свят, участь у виступах колективу з представленням фрагментів обрядів зимового, весняного, весняно-літнього циклів, практика індивідуального виконавства пісень (солоспів), інсценізація пісень та поєднання з музичними рухами, народною хореографією.
Викладачі відділу:
- Петренко Ганна Григорівна – завідувач відділу
- Жукова Тетяна Миколаївна
- Мілевський Костянтин Миколайович – концертмейстер